Fotografia produktów

Zdjęcia reklamowe produktów – zamów i ciesz się wzrostem sprzedaży.

Fotografia produktów ma spełniać określone cele i z całą pewnością jest podstawą sukcesu w sprzedaży internetowej. W większości przypadków to właśnie rodzaj, jakość i ilość fotografii decyduje o tym czy klient kupi produkt, ponieważ wygląd jest jedną z podstawowych cech, które konsument bierze pod uwagę kupując w e-sklepie. Pracując z tysiącami produktów zdobyliśmy doświadczenie i wiemy jak pokazać dany produkt, aby zachęcić klienta do zakupu. Chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem. Fotografia produktów to nasza specjalizacja. Odnosimy sukcesy w branży od 16 lat. Pracujemy z najlepszymi.

Fotografia produktów na białym lub jednorodnym tle.

Fotografie produktów wykonywane w naszym studio mają zróżnicowany charakter, ponieważ poszczególne rodzaje zdjęć spełniają inne zadania. Dzięki temu, przy pomocy fotografii produktów, pomagamy kierować emocjami klientów i sterować ich zachowaniami w sklepie internetowym. Dużą popularnością, ze względu na niską cenę oraz opisowy charakter, cieszą się fotografie produktów typu packshot. Zaletą takich zdjęć jest skupienie uwagi konsumenta wyłącznie na produkcie, dlatego praktycznie każdy produkt sprzedawany w sieci ma swoje zdjęcia packshotowe. Najczęściej na każdej karcie produktu jest ich kilka. Pewne jest, że fotografie tego typu, są niezbędne jeśli chcemy umieścić produkty w sklepie internetowym, na aukcji, w gazecie, katalogu drukowanym lub na stronie internetowej. Typowa fotografia reklamowa produktów bez wsparcia fotografii packshot byłaby mało skuteczna. Połączenie fotografii reklamowej, przyciągającej klientów, ze zdjęciami opisowymi typu packshot stanowi fundament wysokiej sprzedaży w sieci.

Packshoty produktów są standardowym narzędziem pracy handlowców, dlatego nie powinny być to zdjęcia przypadkowe. Wysoka jakość zdjęć tworzonych w studio Formedia wyróżni Twoje produkty na tle konkurencji, podniesie sprzedaż oraz stworzy pozytywny wizerunek firmy.

Fotografia produktów w handlu internetowym

Fotografia produktów jest obecna we wszystkich mediach. Dzieje się tak, ze względu na wzrost popularności zakupów internetowych. Wraz z rozwojem internetu, rozpowszechnił się handel internetowy, który jest dla klientów jedną z najwygodniejszych metod robienia zakupów. Współczesne społeczeństwo oszczędza czas, dlatego woli odwiedzić sklep internetowy. Podczas e-zakupów klient nie dotyka towaru, a swoją ocenę opiera wyłącznie na zdjęciach lub filmach reklamowych. Fotografia produktów odgrywa bardzo dużą rolę w sprzedaży internetowej. Dobre zdjęcia reklamowe stały się niezbędne, ponieważ pomagają zobrazować cechy produktu, wzbudzić emocje, odnieść się do podświadomości odbiorcy i skłonić go do zakupu. Z naszego doświadczenia wynika, że prosta wymiana fotografii reklamowych w sklepie internetowym może wpłynąć na zwiększenie obrotów o ponad 50%.

Fotografię produktową można wykonać na kilka sposobów. Zdjęcia mogą mieć charakter dokumentacyjny lub typowo reklamowy. Odpowiednie kadrowanie, który zaspokoi ciekawość klienta oraz wysoka jakość fotografii reklamowej ma kluczowe znaczenie, dlatego duże znaczenie ma wybór dobrego studia fotograficznego, które zrealizuje sesję zdjęciową Państwa produktów.

Studio fotografii reklamowej Formedia wykona profesjonalne zdjęcia reklamowe, a jednocześnie doradzi odpowiedni sposób prezentacji danego towaru. Posiadamy 16 lat doświadczenia w tym zakresie. Wybierając metody prezentacji produktów uwzględniamy również Państwa budżet. Dobra fotografia reklamowa jest cennym narzędziem marketingowym dla każdej firm, dlatego nie można jej zaniedbywać. Internet sprawił, że każdy ma dostęp do produktów z całego świata. Cena nie jest już wyznacznikiem sukcesu, ponieważ setki firm oferują podobne ceny. Podsumowując, dobra fotografia reklamowa produktów jest jednym z niewielu sposobów wyróżnienia Państwa oferty spośród konkurencji, dlatego jej właściwe przygotowanie trzeba potraktować bardzo poważnie.

fotografia reklamowa kosmetyki
buty fotografia reklamowa

Czym jest fotografia produktów?

Fotografia produktów jest to narzędzie reklamowe służące do osiągnięcia konkretnych celów biznesowych. Podstawowym zadaniem fotografii reklamowej produktów jest zrobić na klientach dobre wrażenie, ponieważ to ono często decyduje o zakupie. Kupujący w sklepie internetowym już po pierwszych kilku sekundach umie określić jakość produktu. W swojej ocenie kieruje się wyłącznie opisem i zdjęciami. Opisy mają duże znaczenie przy sprzedaży produktów technicznych. W takim wypadku fotografia produktów stanowi nie tylko zachętę do zakupu, ale pełni również funkcję informacyjną. Pokazuje nie tylko produkt w atrakcyjnym otoczeniu, ale również jego poszczególne funkcje, które ciężko jest sobie wyobrazić po przeczytaniu opisu bez zdjęć.

Podstawowym kryterium zakupu produktów takich jak odzież, przedmioty użytku codziennego, ozdoby, biżuteria i wiele innych, jest ich wygląd. Fotografia produktów jest dla klienta jedyną szansą zapoznania się z produktem, dlatego należy zadbać o w możliwie najlepsze zdjęcia. Duże znaczenie ma też ilość zdjęć pokazujących przedmiot w różnych ujęciach. Częstym błędem wynikającym z nadmiernej oszczędności sprzedawców jest zamieszczanie tylko jednego zdjęcia produktu. Z naszego doświadczenia wynika, że taka metoda sprawdza się tylko i wyłącznie przy produktach, które są powtarzalne, takich jak np. książka, kostka masła, proszek do prania. Produkty tego typ klient już zna, kupował je w przeszłości i nie musi im się dokładnie przyglądać przed zakupem. Oczywiście ilość zdjęć reklamowych nie może też być zbyt duża. Najlepszym rozwiązaniem jest pokazanie takich ujęć produktu, które mogą zainteresować klienta nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do cech i funkcjonalności produktu. Idealne połączenie to jedna fotografia reklamowa plus 3 lub cztery packshoty pokazujące funkcje.

Podsumowując, fotografia reklamowa produktów jest jedną z najważniejszych rzeczy, o które trzeba zadbać planując handel w internecie. Dobra fotografia produktów = wysoka sprzedaż.