Ile kosztuje film reklamowy ?

Bardzo często przedsiębiorcy zwracają się do nas z pytaniem ile kosztuje film reklamowy? Filmy reklamowe tworzymy od ponad 15 lat. Wstępną wycenę możemy stworzyć opierając się na przykładowych filmach, przesłanych przez klienta, jednak dokładne określenie kosztów jest możliwe dopiero po stworzeniu scenariusza oraz ustaleniu szczegółów całej produkcji. Cena filmu reklamowego jest zależna od wielu czynników, ponieważ film reklamowy jest wynikiem pracy wielu specjalistów z różnych dziedzin. Podstawą pracy nad filmem reklamowym jest scenariusz. To właśnie on w znacznym stopniu określa ile będzie kosztował film. Nasi scenarzyści starają się tak dobrać poszczególne elementy scenariusza aby film reklamowy był jak najciekawszy, a jednocześnie mieścił się w założonym przez Państwa budżecie.

Ile kosztuje scenariusz filmu reklamowego?

W filmie reklamowym liczy się dobry pomysł, ponieważ to on decyduje o sukcesie reklamy. Istnieją sprawdzone szablony powielane z powodzeniem przez twórców reklam, jednak nic nie działa na odbiorcę filmu reklamowego tak skuteczne jak zaskoczenie. Cena scenariusza reklamy to najczęściej od 10% do 30% całego budżetu filmu. Ciekawy pomysł może dodatkowo obniżyć koszty całej produkcji, dlatego scenariusz jest najważniejszym elementem decydującym ile kosztuje film reklamowy. W Studio Formedia do scenariusza można zamówić dodatkowo storyboard lub photoboard czyli historyjkę obrazkową pokazującą poszczególne sceny filmu w formie rysunków lub zdjęć realizowanych podczas wizji lokalnej.

Ile kosztuje obsada aktorska film reklamowego?

Film reklamowy, w którym występują statyści i epizodyści jest znacznie tańszy w produkcji od filmu pokazującego gwiazdy lub celebrytów. To oczywiste. Na cenę filmu ma również wpływ ilość użytych aktorów i statystów. Niezależnie od stopnia umiejętności aktorskich osób występujących w filmie reklamowym dobrze jest przeprowadzić próby, aby upewnić się, że aktorzy pasują do swoich ról i uniknąć niespodzianek w trakcie realizacji zdjęć. Dlatego na potrzeby prawie każdego filmu organizujemy castingi. Materiał filmowy z castingu udostępniamy Państwu do wglądu co pozwala upewnić się o właściwym doborze obsady aktorskiej.

Ile kosztuje muzyka w filmie reklamowym?

Utwór muzyczny również ma wpływ na to ile kosztuje film reklamowy. Ceny utworów muzycznych są uzależnione od licencji. Ten sam utwór może mieć różną cenę w zależności od tego w jaki sposób będzie użytkowany. Najtańsze są licencje do użytku internetowego. Najdroższe do radia i TV. Oczywiście można też zamówić u nas kompozycję na wyłączność. Współpracujemy z najlepszymi bankami zdjęć i studiami muzycznymi w Europie. Ceny utworów muzycznych w zależności od licencji i wykonawcy zaczynają się od kilkuset złotych.

Cena filmu reklamowego – Montaż

Cena montażu filmu reklamowego jest ściśle związana z ilością ujęć i długością reklamy. Montaż to nie tylko łączenie ujęć, ale też przegląd całego materiału filmowego zrealizowanego podczas dni zdjęciowych. Jest to żmudne zajęcie wymagające sporo czasu i doświadczenia. Skomplikowany i długi scenariusz może spowodować znaczne podwyższenie kosztów montażu.

Koszt post-produkcji filmu reklamowego.

Nie wszystkie filmy wymagają skomplikowanej post-produkcji. Jednak niektórych scenariuszy nie da się zrealizować bez efektów specjalnych. W Studio Formedia oferujemy zaawansowane techniki post-produkcji cyfrowej. Oraz możliwość łączenia obrazu filmowego z animacjami 2D/3D. Posiadamy również wirtualne studio wykorzystujące technikę greenbox. Ceny post-produkcji filmu reklamowego są zawsze ustalane indywidulanie dla każdego scenariusza.

Odpowiedź na pytanie ile kosztuje film reklamowy nie jest łatwa, ponieważ każdy projekt jest traktowany indywidulanie. W praktyce to nasi klienci najczęściej decydują o wysokości budżetu na film. Głównym celem tworzonych przez nas scenariuszy jest realizacja celów marketingowych, a naszą rolą jest wymyślenie ciekawego scenariusza i dopasowanie go do założonego budżetu. Zapraszamy.